ما را در گوگل محبوب کنید
آگهی

تازه ترین فیلم ها و سریال ها

آرشیو فیلم ها
به کانال تلگرام فیلم تری مووی بپیوندید!

چگونگی تغییر اندازه و نوع آیکون های برنامه LibreOffice

یکشنبه 12 دي 1395 فیلم تری مووی 57 بازدید

چگونگی تغییر اندازه و نوع آیکون های برنامه LibreOffice 

برنامه LibreOffice یک جایگزین قدرتمند برای برنامه مایکروسافت آفیس است که در این چند ساله به خاطر عرضه کاملا رایگان و ویژگی های بسیار و همچنین سبک بودن برنامه محبوبیت آن در نزد کاربران رو به افزایش است . toolbar های موجود در برنامه  LibreOffice دسترسی سریعی به میانبر ها را برای کاربر فراهم می کنند . کارایی آن ها تقریبا چیزی شبیه به ribbon  برنامه مایکروسافت آفیس است . اما اگر از این آیکون ها کمال رضایت را ندارید چندین نوع مختلف برای آن ها در این برنامه تعریف شده است و شما می توانید علاوه بر نوع , اندازه آن ها را نیز تغییر دهید .
به طور پیش فرض نوع Tango برای نمایش آیکون ها در این برنامه استفاده می شود . اندازه آن ها نیز مرتبط با همین نوع و استایل است .

چگونگی تغییر اندازه و نوع آیکون های برنامه LibreOffice 2

برای تغییر نوع و اندازه آیکون های موجود در toolbar به زبانه Tools رفته و سپس گزینه Options را انتخاب نمایید .

چگونگی تغییر اندازه و نوع آیکون های برنامه LibreOffice 3

در کادر محاوره ای Options در ساختار درختی پنل سمت چپ بر روی گزینه View کلیک نمایید . سپس در سمت راست مربوط به قسمت Icon size از منوی کشویی اندازه مورد نیاز برای آیکون ها را انتخاب نمایید . اگر می خواهید فضای کاری بیشتری را در برنامه در اختیار داشته باشید باید گزینه Small را از این منو انتخاب نمایید تا اندازه آیکون ها کوچکتر شده و در نتیجه فضای کاری شما بیشتر شود .

چگونگی تغییر اندازه و نوع آیکون های برنامه LibreOffice 4

برای تغییر نوع نمایش آیکون ها در toolbar ها از منوی کشویی مربوط به گزینه Icon style نوع آیکون ها را می توانید تغییر دهید.

چگونگی تغییر اندازه و نوع آیکون های برنامه LibreOffice 5

زمانی که تغییرات خود را لحاظ کردید بر روی گزینه OK کلیک نمایید تا تغییرات شما اعمال شوند .

چگونگی تغییر اندازه و نوع آیکون های برنامه LibreOffice 6

پس از انجام مراحل بالا مشاهده خواهید کرد آیکون های موجود در  toolbars  تغییر می کند . در مثال ما همانطور که مشاهده می کنید آیکون ها کوچکتر نمایش داده شده اند .

چگونگی تغییر اندازه و نوع آیکون های برنامه LibreOffice 7

اندازه آیکون ها و تنظیمات مربوط به نوع آن ها یک تنظیمات کلی است  . این بدان معناست که این تغییرات در تمامی برنامه های مربوط به LibreOffice پیاده سازی می شوند . زمانی که شما یک گزینه در یکی از برنامه ها تغییر می دهید این تغییر در تمامی برنامه ها پیاده سازی می شود .